ТЕМА. Повторення
і закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування задач, які містять знаходження
частини числа від цілого.
Мета. Розвивати обчислювальні
навички, логічне мислення; продовжити формувати
навички розв’язування задач
на знаходження частини від числа;
формувати цікавість до
вивчення навчального матеріалу;
уміння працювати в
парі, самостійно та в групі; сприяти вихованню
здорового способу життя.
Обладнання. Презентація для роботи на уроці, картки прикладів позатабличного множення і ділення , плакат «Правила поведінки
в кафе»; цікава інформація
про вітаміни та їх користь.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вступне слово
вчителя.
Сьогодні я запрошую вас
відвідати один заклад.
Спробуйте здогадатися куди
саме ми завітаємо.
Це не театр,
не кіно, в цьому
закладі можна потанцювати,
послухати приємну музику,
поспівати в караоке, і …смачненько поїсти.
-Так, це дитяче математичне
кафе.
(слайд 1)
ІІ .Актуалізація знань учнів.
В якій
країні з’явився 1-й
ресторанчик для бідних,
ви дізнаєтесь завдання.
( Біля результату поставте
відповідну букву)
16
8 7 30 3
(Італія)
- Так, це Італія. Країна, в
якій з’явилася всім
відома і улюблена страва
-піца. Воїни Персидської
імперії, які звикли
багато часу проводити
в походах, на своїх
плоских щитах готували
особливий різновид хліба,
на який клали
сир, фінікі, шматки
фруктів.. ми і зараз
з великою насолодою
ласуємо смачною піцою.
( слайд
2)
ІІІ Мотивація
навчальної діяльності
1.Гра
« День-ніч» . Допоможе
визначити час на
збори.
* Зараз 9.00 , через
15 хв. нам
потрібно виходити. Котру
годину буде показувати
годинник?
*
Василько рухався до
ресторану 20 хв,
а Миколка -45 хв. На скільки
хв. більше був
у дорозі Миколка?
*
Марійка витратила на
збори 35 хв,
а Семенко -7 хв.
У скільки разів
менше часу витратив
хлопчик?
(слайд 3)
2. Усний рахунок.
Зайшовши до кафе,
ми потрібні свій
одяг залишити в роздягальні і
отримати жетончик, який
допоможе зайти нам
до зали
7 * 8 6*9 5 * 8
-8 -27 -15
:6
:3 :5
-6
*8 +7
2 72 12
Яка спільна
цифра є у
відповідях цих прикладів?
( 2)
3.Хвилинка каліграфії.
Записати число
2 і кожне наступне
збільшити на 1дес.
2 12
22 32 42
52 62 72
82 …
1вар. Підкреслити
числа, які є
результатами таблиці множення
2 вар. Підкреслити
числа, які є
діленим у табличних
прикладах
(
слайд 4,5)
3.Індивідуальна робота біля дошки
. Знаходження периметру прямокутника та шестикутника ( меблі такої форми
у нашому кафе)
(
слайд 6)
ІІІ Оголошення теми
уроку
-
Закажемо основне блюдо. А
основне блюдо - це наші міцні знання.
Отже, сьогодні
ми з вами
разом повторимо
приклади на позатабличне множення та ділення, розв’яжемо задачу
на знаходження частини від
цілого числа.
(
слайд 7,
8,9)
ІV .Первинне закріплення.
-На
скільки гарно ви
засвоїли «основне блюдо»
перевіримо наступною вправою.
Фрукти в
подарунок»
Записати лише
відповіді.( вчитель показує
картки-фрукти з прикладами)
(слайд 10)
- Яблуко-один із найкорисніших
для людини фруктів.
В них у
великій кількості містяться
вітаміни А, В,С,
які очищують кров
від токсинів та
підтримують у нормі
лімфатичну систему. Постійне
вживання яблук сприяє активній
діяльності і продовжує
життя людини.
V.Музична пауза
VІ. Розвиток математичних знань.
-А
чи можемо вже
йти додому?
-Ні, не
їли піцу, а так
хочеться!
1. Знаходження частини числа.
(слайд 11)
2.Робота учнів в групах.
Гра «Десерт»
-І нарешті, так
як господиня кафе
я, дозвольте я
пригостити вас десертом.
(слайд 12)
VI Підсумок уроку
Визначення команди переможця.
Немає коментарів:
Дописати коментар